Massachusetts

poleć serwis drukuj

Turystyczna firma rodzinna

08-23-2013

Fot. Ziggy’s Tours
Fot. Ziggy’s Tours
Fot. Ziggy’s Tours

Na łamach „Białego Orła” zaistnieli w czerwcu 2004 roku jako „firma od wszystkiego”. Od publikacji tego artykułu minęło 9 lat, a biznes wciąż kwitnie. Co słychać u rodziny przedsiębiorców w dobiegającym końca gorącym okresie wakacyjnym i co proponują turystom na jesień i zimę 2013?

Przede wszystkim Ziggy’s Tours rozszerzyło działalność. Teraz w ofercie biura znajdziemy m.in. szeroką gamę rejsów luksusowymi statkami (ang. cruises) oraz pakiety wakacyjne. Obecnie jest to bardzo silna gałąź przedsiębiorstwa.

– Początki działalności naszej agencji turystycznej, przypadające na rok 1989, nie należały do najłatwiejszych. Od poniedziałku do piątku prowadziłem biuro, a w weekendy – odpowiadając na potrzeby Polonii – organizowałem wycieczki do pobliskich miejsc atrakcyjnych turystycznie.

 Sam pracowałem na trzech etatach: organizator, kierowca i przewodnik – żartuje Zdzisław Mazurek, szef Ziggy’s Tours. – Tak się w sumie wszystko zaczęło... – opowiada.

Pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów, słuchanie potrzeb klientów, nieustanne dokształcanie się oraz nabyte doświadczenie zaowocowały szybkim wzrostem zaufania do firmy.

Wypłynąć na szerokie wody

Wśród osób zgłaszających się do biura Ziggy’s Tours rosło także zainteresowanie wyjazdami w odleglejsze rejony USA oraz wakacjami i rejsami do egzotycznych krajów. Na przełomie ostatnich kilku lat agencja nawiązała wiele kontaktów z największymi przewoźnikami turystycznymi oraz została członkiem Cruise Lines International Association (CLIA).

– Aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom klientów, znacznie rozszerzyliśmy naszą ofertę. Teraz organizujemy wycieczki, wczasy i rejsy statkiem praktycznie po całym świecie – mówi właściciel agencji.             

– Osobom marzącym o oderwaniu się od pełnej problemów i ciężkiej pracy szarej codzienności, chcącym dla odmiany zakosztować trochę luksusu, gorąco polecam rejsy. Podczas takiej podróży każdy poczuje się jak wyjątkowy gość, niemalże nieustannie obsługiwany przez personel. Wszystkie atrakcje na pokładzie, takie jak kasyno, występy artystyczne, przedstawienia teatralne czy korzystanie z sal sportowych lub basenów, są wliczone w cenę.

Poza wspaniałymi przeżyciami, egzotycznymi widokami, pięknymi plażami bądź unikatowymi zabytkami nasi klienci po powrocie z rejsów bardzo chwalą sobie wyśmienite posiłki. Tylko podczas rejsów istnieje możliwość kosztowania bez ograniczeń różnorodnej i doskonałej kuchni z całego świata. Jest tylko jeden „problem” – szybko przybywa dodatkowych kilogramów wagi – żartuje właściciel firmy.

Daj się poprowadzić

Osobom, które nie najlepiej czują się na wodzie, Zdzisław Mazurek proponuje wczasy, zwłaszcza all-inclusive, czy to na rodzimej Florydzie, czy też na Karaibach lub Wyspach Bahama. Z uwagi na stosunkowo niewielką odległość od Bostonu, dużą popularnością cieszy się Bermuda, choć niezmiennie królują kurorty w Punta Cana w Dominikanie i w Cancun w Meksyku.

– Mamy do wyboru całe pakiety wakacyjne, tj. np. przelot, hotel i ewentualnie wynajem samochodu. Ale oczywiście, na życzenie klienta, możemy zorganizować wyłącznie jeden czy dwa z tych komponentów – zapewnia Zdzisław Mazurek.  

Tym, którzy wolą spędzić urlop zwiedzając czy to piękne zabytki, czy też zdobycze nowoczesnej cywilizacji bądź cuda natury, Ziggy’s Tours proponuje całą paletę wycieczek z przewodnikiem.

– Organizujemy wycieczki po USA od jedno- do kilkudziesięciodniowych, poczynając od dużych metropolii we wschodnich stanach, poprzez piękne parki narodowe w zachodnich stanach, na Hawajach czy Alasce kończąc. Turystom przylatującym z Polski do USA szczególnie polecamy wycieczkę od Atlantyku do Pacyfiku, nasyconą prawie wszystkim, co warto zobaczyć i przeżyć w USA – mówi właściciel biura.

W czym jeszcze mogę pomóc?

W ofercie Ziggy’s Tours znajdziemy również całą gamę wycieczek na Stary Kontynent, w tym oczywiście do Polski, jak również cieszące się coraz większą popularnością wycieczki do Chin, Tajlandii czy Emiratów Arabskich. Nie zabrakło tutaj miejsca na pielgrzymki do miejsc kultu religijnego, natomiast jedną z kolejnych nowości są wyjazdy na Kubę bezpośrednio z USA.

– Jesteśmy w stanie zaaranżować wycieczkę praktycznie w każdym miejscu na ziemi, a mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli oferować również podróże w kosmos – śmieje się właściciel firmy.

– Tymczasem, wracając na ziemię – kontynuuje – możemy sprostać nawet najbardziej nietypowym wymaganiom, jak np. organizacja ceremonii ślubnej, choć jednym z popularniejszych życzeń jest przewodnik polskojęzyczny. Możliwość podróżowania i zwiedzania z opiekunem mówiącym w ojczystym języku jest szczególnie korzystna, w sytuacji gdy np. wyjazd planuje polonijna rodzina z gośćmi przybyłymi z Polski, ale niemówiącymi w obcych językach.

Aby nie zginąć w sieci...

Wszechogarniająca nas technologia oraz dostępność internetu zapewne stwarzają dużą konkurencję dla tradycyjnych biur turystycznych. Jak Ziggy’s Tours sobie z tym radzi?

– To prawda, niestety wiele osób, surfując po sieci, nawet nie sprawdza naszych ofert – a szkoda, bo często mamy naprawdę konkurencyjne ceny. Zwłaszcza jeśli chodzi o bilety lotnicze – zapewnia właściciel biura. – Poza ceną mamy też duże doświadczenie np. w doborze wygodnych połączeń. Niewprawny internauta może nie zauważyć, że zarezerwował sobie bilet z bardzo długim okresem oczekiwania lub wręcz z nocowaniem na lotnisku bądź z wieloma przesiadkami. Jednakże staramy się wyjść naprzeciw nowym tendencjom i potencjalnym klientom poprzez rozbudowywanie naszej strony internetowej – informuje.

Dla turystów lubiących samodzielne przygotowywanie swoich wypraw duża część ofert biura jest już dostępna na www.ziggystours.net.

– Gorąco zachęcamy do korzystania również z naszej strony podczas poszukiwań w internecie. Z przyczyn technicznych nie jest to jednak całość naszych propozycji, dlatego zawsze staramy się mobilizować zainteresowanych, by kontaktowali się z nami osobiście w naszym biurze, telefonicznie bądź – jak najbardziej – e-mailowo. Chętnie służymy pomocą i radą, dzieląc się naszym doświadczeniem i wiedzą – zapewnia Zdzisław Mazurek.

Mówi również, że większość klientów wybierała dotychczas kontakt bezpośredni. Łączy się to nie tylko z potrzebą rozmowy czy większym zaufaniem do kompetentnego organizatora turystycznego niż do łączy internetowych i technologii, którym często zdarza się szwankować. Chodzi również o kwestie bezpieczeństwa finansowego i poufności danych. 

Transfery, paczki...

Co jeszcze oprócz nowości – rejsów i pakietów wakacyjnych – znajduje się w ofercie biura?

– Możliwość wysyłki pieniędzy do Polski oraz odbioru przesłanych kwot z ojczyzny bądź innych stanów – informuje Zdzisław Mazurek. – Oczywiście transfery pieniężne do rodzinnego kraju – czy to na konta, czy też ekspresowe przekazy do odbioru w kasach banków lub na poczcie – są najczęściej wykonywanymi transakcjami. Jednakże klienci zwracali się do nas z prośbą o pomoc przy przekazach w odwrotnym kierunku. Dlatego też, aby ułatwić całą procedurę, zadbaliśmy o to, by takie przekazy mogły być odbierane w gotówce w naszym biurze – wyjaśnia. 

Co natomiast z transferami pieniężnymi do innych krajów niż Polska?

– Mamy taką możliwość, by wysyłać pieniądze prawie do każdego kraju. Do realizacji tego celu służy nam pięć systemów – każdy przystosowany jest do innego rejonu świata. Poza Polonią dużą część naszej klienteli stanowią osoby o korzeniach latynoskich. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że korzystają z naszych usług – zapewne przyciągnęła ich do nas m.in. możliwość swobodnej komunikacji w języku hiszpańskim.

Biuro niezmiennie oferuje usługę wysyłki paczek do Polski, Czech, Słowacji i krajów byłego bloku ZSRR, poszerzoną kilka lat temu o pozostałe kraje Unii Europejskiej oraz kraje latynoskie. Paczki można stąd nadać drogą morską oraz lotniczą. Koszt jest o wiele niższy niż opłaty pobierane przez pocztę. Poza paczkami biuro aranżuje również transport motocykli, samochodów oraz mienia – w przypadku przeprowadzek. 

...tłumaczenia i wszelka inna pomoc...

Opiekę nad biurem Ziggy’s Tours niezmiennie sprawują żona Zdzisława Mazurka – Kazia oraz jej córka Marzena.

– Co trzy głowy, to nie jedna – śmieje się właściciel.

 Zwłaszcza jeśli są to głowy zaufanych osób, którym bardzo zależy na usatysfakcjonowaniu klienta.

– We trójkę jesteśmy w stanie szybciej rozwiązać różne problemy, a także zrobić o wiele więcej i sprawniej, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na wielozadaniowość naszej firmy – zapewnia Zdzisław Mazurek.

– Każdy z nas, jeśli zajdzie taka potrzeba, potrafi pomóc klientowi w każdej sprawie, ale specjalizujemy się w różnych dziedzinach. Dodatkowo, dzięki temu, że nie prowadzę biura sam, mogę o wiele bardziej angażować się w pomoc klientom – mówi szef Ziggy’s Tours.

Jako przykłady podaje częstą pomoc Polonii w rozwikłaniu jej problemów w różnych instytucjach, takich jak biura imigracyjne, social security, kliniki zdrowotne czy szkoły. Służy swoim doświadczeniem oraz znajomością prawa i języka. Świadczy usługi notarialne, nawet w domach klientów, którzy mają problemy zdrowotne, są w starszym wieku lub z innych powodów nie mają możliwości udania się osobiście do biura.

– Gdybym sam prowadził firmę, nie byłbym w stanie pomóc tym osobom. Gdy zadania są rozdzielone, jestem spokojny, że podczas gdy ja rozwiązuję problemy jednego potrzebującego, o pozostałe osoby profesjonalnie zadba pracujący w biurze personel. 

Ziggy’s Tours zajmuje się również pomocą w sprawach imigracyjnych, tłumaczeniami, pełnomocnictwami i innymi dokumentami z notaryzacją oraz poświadczeniem Apostille.

Co biuro poleciłoby zainteresowanym na jesień i zimę 2013 – zarówno Polonii, jak i Polakom planującym wyprawę do USA?

– Spragnionym słońca zimą proponujemy wycieczkę lub wczasy na Florydzie oraz świąteczne rejsy na Karaiby, Bahamy czy Meksykańską Rivierę. Natomiast miłośnikom sportów zimowych gorąco polecamy narciarskie wyjazdy do Kolorado. O bilety warto zadbać jak najwcześniej, gdyż tanie oferty, zwłaszcza w sezonach świątecznych i wakacyjnych, szybko się sprzedają z powodu dużego zainteresowania. Im dłużej będziemy czekać, tym, niestety, więcej zapłacimy – informują pracownicy agencji turystycznej.

Nie warto zatem zwlekać. Moc różnorodnych ofert czeka, a gotowi do pomocy pracownicy Ziggy’s Tours serdecznie zapraszają.

Redakcja tekstu: Aleksandra Nizioł

wróć

Fotorelacje

Dni Polskie w Lake Compounce

W dniach 9 i 10 czerwca w parku rozrywki w Lake Compounce (Bristol, CT) odbyła się kolejna edycja Dni Polskich – imprezy organizowanej już od dwudziestu lat przez Kongres Polonii Amerykańskiej oddział w Connecticut. Fot. Asha Lassen, Robert Iwanicki

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-20-2018
5. doroczny festiwal Polka Days w Ocean Beach Park w New London
06-21-2018
Doroczny BAZAR parafialny w parafii św. Wojciecha w Filadelfii
06-21-2018
Koncert Mateusz Smoczyński Quintet
06-22-2018
VI Forum Charyzmatyczne w Narodowym Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
06-22-2018
Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com