Michelle Obama najbardziej podziwianą kobietą świata

07-27-2019

Michelle Obama...
Wg wyników badania...
... i Jerzego...

Michelle Obama jest najbardziej podziwianą kobietą na świecie. W tegorocznym rankingu przeprowadzonym przez firmę badawczą YouGov zdetronizowała Angelinę Jolie, spychając ją na trzecią pozycję. Bill Gates utrzymał pierwsze miejsce na liście najbardziej podziwianych mężczyzn.

Sondaż został przeprowadzony wśród mieszkańców 41 krajów. Na stronie YouGov można znaleźć zarówno wyniki ogólne całego badania, jak i wyniki z poszczególnych krajów, w tym z USA i Polski.

Jeśli chodzi o pierwszą trójkę najbardziej podziwianych kobiet na świecie, to przedstawia się ona następująco: Michelle Obama, Oprah Winfrey i Angelina Jolie. Również w Stanach Zjednoczonych laur pierwszeństwa przypadł Michelle Obamie, ale tuż za nią uplasowały się sędzia Ruth Bader Ginsburg i Melanie Trump. Oprah Winfrey w badaniu przeprowadzonym wśród Amerykanów zajęła dopiero 6. miejsce, wyprzedzona została przez Ellen Degeneres i królową Elżbietę II. Na ósmej pozycji, zarówno w rankingu światowym, jak i amerykańskim, pojawia się nazwisko Hillary Clinton.

Najbardziej podziwianym mężczyzną na świecie wg sondażu jest Bill Gates. Tuż za nim znaleźli się Barack Obama i Jackie Chan. Donald Trump również pojawia się na liście – na pozycji 14., wyprzedzony m.in. przez Elona Muska (13.) i… Władimira Putina (10.). Natomiast Amerykanie (przynajmniej ci, którzy wzięli udział w sondażu) najbardziej podziwiają Baracka Obamę, który zdobył wśród mieszkańców USA 19.85% głosów. Drugie miejsce zajął Donald Trump z wynikiem 11.50%, a trzeci jest… Clint Eastwood, którego podziwia 7.47% ankietowanych. Bill Gates zajął w rankingu amerykańskim czwartą lokatę.

Coroczne badanie podaje również dane z Polski, gdzie najbardziej podziwianą kobietą okazała się Anna Dymna. Miejsce drugie przypadło podróżniczce Martynie Wojciechowskiej, a tuż za nią pojawia się królowa Elżbieta II. Na polskiej liście znalazła się też Michelle Obama – na pozycji 4., tuż przed inną prezydentową – Jolantą Kwaśniewską. Hillary Clinton w Polsce podziwia 2.84% ankietowanych, Melanię Trump – 1.88%. Obie zostały wyprzedzone przez Angelinę Jolie, Angelę Merkel i Beatę Szydło. Jeśli chodzi o mężczyzn, wg YouGov Polacy najbardziej podziwiają… Jurka Owsiaka, który wyprzedził papieża Franciszka (miejsce 2.) i Dalajlamę (miejsce 3.). Bill Gates na polskiej liście zajął miejsce 4., tuż za nim jest Barack Obama (5.). Donald Trump w polskim rankingu zajmuje 14. pozycję, wyprzedzony m.in. przez Władimira Putina (12.), Lecha Wałęsę (10.) i Andrzeja Dudę (9.). W czołówce znalazł się też Robert Lewandowski – miejsce 6. – którego podziwia 4.52% ankietowanych.

Pełne wyniki sondażu można znaleźć na stronie yougov.co.uk/topics/international/articles-reports/2019/07/18/yougov-worlds-most-admired-2019.

opr. JLS

Dymna, Michelle, Owsiak – 

Trump fot. Getty Images

Podpisy:

 

 

Na listach pojawia się nazwisko prezydenta USA Donalda Trumpa, ale nie plasuje się on w ścisłej czołówce

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com