Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

10-07-2015

Międzynarodowy Dzień Seniora to święto obchodzone corocznie we wszystkich państwach na świecie 1 października, ale zdarza się często, iż jest on obchodzony kilka dni później, ze względu na organizowane z tej okazji koncerty i wydarzenia towarzyszące. Święto to ustanowiono w 1982 dzięki rezolucji ONZ przez Światowe Zgromadzenie na Temat Osób Starszych i zatwierdzone w tym samym roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Hiszpańskie zgromadzenie

Światowe Zgromadzenie na temat starzenia się społeczeństw światowych odbyło się w dniach 8–12 kwietnia 2002 roku w Madrycie. Z tej okazji Jan Paweł II wystosował list papieski do uczestników zgromadzenia. List ten zatytułowany został „Godność człowieka starszego i jego misja w świecie”. Wtedy to ponowiono starania o cykliczne honorowanie tego dnia.

W Polsce

Ogólnopolska Rada Obchodów Roku Seniorów, w liście otwartym z 24 lutego 1999 roku, zwróciła się z apelem „o podejmowanie działań w środowiskach lokalnych, które przyniosą pomoc i radość seniorom, a także pozwolą im aktywnie włączyć się w życie młodszych pokoleń”. Opracowano wówczas ogólnopolskie kalendarium Obchodów Dnia Osób Starszych. 

Koncert w Skarżysku-Kamiennej

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowali koncert ze wspomnianej okazji. Piękne występy wokalne i taneczne tej grupy uświetniły całą uroczystość.

* * *

Redakcja „Białego Orła” dziękuje za zaproszenie na ten koncert pani Halinie Nowak oraz pani Annie Tchórzewskiej i za możliwość wykonywania zdjęć.

Ewa Michałowska-Walkiewicz

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com