Jubileuszowy koncert muzyki organowej w Bliżynie

09-08-2015

Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...
Fot. Ewa...

Redakcja „Białego Orła” miała zaszczyt być zaproszona przez pana Tomasza Piętaka do kościoła parafialnego w Bliżynie, gdzie miał miejsce koncert muzyki organowej, ale nie tylko. Ten cudowny wieczór, na którym można było posłuchać utworów Bacha, Vivaldiego czy też Schuberta, potrafił wkraść się w serca wszystkich słuchaczy.

Z inspiracji Tomasza Piętaka

Tomasz Piętak, pochodzący z Bliżyna światowej sławy organista, baryton i dyrygent, wyszedł z inicjatywą sukcesywnego organizowania Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w miasteczku Bliżyn. Przy oczywistym wsparciu Gminy Bliżyn i Parafii św. Ludwika festiwal ten na stałe wpisał się w katalog wydarzeń kulturalnych tego regionu.

Jubileuszowy koncert

30 sierpnia bieżącego roku odbył się X Jubileuszowy Koncert, który poprowadziła pani Elżbieta Rokita ze Szkoły Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej. Dość liczne przybyła publiczność mogła delektować się utworami Bacha, Vivaldiego, Schuberta, Mozarta i Franka, w wykonaniu śpiewającego barytonem Tomasza Piętaka, który jednocześnie grał na organach. Można było także posłuchać śpiewającej sopranem Joanny Bogdańskiej i mezosopranem Sachiko Kurokawa i Ayako Ono grającej na fortepianie. Koncert ten był także uświetniony występem wychowanków skarżyskiej PSM im. Z. Noskowskiego: Katarzyny Wrzesińskiej grającej na skrzypcach oraz Jana Markowskiego wykonującego utwory gitarowe.

Nigdy tego nie zapomnę

Tak pięknego koncertu nie pamiętam. Urok wszystkich artystów, majstersztyk ich wykonania nie miały sobie równych. Po prostu poezja, która spływa na duszę człowieka – wtrąca Janina Kosmalczyk, gość koncertu.

* * *

Redakcja „Białego Orła” dziękuje panu Tomaszowi Piętakowi za zaproszenie i za możliwość wykonywania zdjęć.

Ewa Michałowska-Walkiewicz

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com