Kalendarz wydarzeń

poleć serwis drukuj

Dzień Polski w sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem

11-10-18   11:30 am
Adres: 28 St. Peter St.
Miasto: Salem
Stan: Massachusetts
Udział: Bezpłatny

Z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem (28 St. Peter St.) odbędzie się Dzień Polski. Program: 11:00 am przyjazd i powitalna kawa, 11:30 am powitanie i referat historyczny, 12:00 pm program artystyczny, 1:00 pm lunch, 2:00 pm – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz „bieg zadaniowy” dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie przedstawicieli organizacji polonijnych i omówienie spraw Polonii w Nowej Anglii, 2:30 pm referat na temat roli św. Jana Pawła II w odzyskiwaniu niepodległości, 3:00 pm koronka do Miłosierdzia Bożego i uhonorowanie relikwii św. Jana Pawła II, 4:00 pm msza św. za ojczyznę, 5:00 pm pożegnanie.

 wstecz

Fotorelacje

Zabawa andrzejkowa Szkoły Języka Polskiego w Worcester

W sobotę, 3 listopada, w klubie PNI w Worcester odbyła się zabawa andrzejkowa, której organizatorem była Szkoła Języka Polskiego w Worcester. Do tańca grał zespół WindStar Band. – Była to niesamowita zabawa, pełna atrakcji, tańca i śmiechu. Jej zwieńczeniem było grupowe zdjęcie uczestników, do którego gości zaprosił zespół muzyczny – relacjonuje jedna z uczestniczek zabawy. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com