W zakładach pracy,...

Szczepionka na COVID-19: informacje dla pracodawców

01-04-2021

Pracodawcy odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu dostępu do szczepionki na COVID-19 dla swoich pracowników i informowaniu o tym, czy pracownicy się kwalifikują. Jest to szczególnie ważne we wczesnych fazach programu szczepień, gdzie podaż szczepionek będzie bardzo ograniczona. To pracodawcy są odpowiedzialni za zapewnienie, że tylko pracownicy, którzy spełniają kryteria, są zaplanowani do otrzymania szczepionki.

Obecnie w Connecticut wdrażana jest tzw. Faza 1a planu szczepień. Na tym etapie szczepionkę otrzymuje tylko personel medyczny pracujący w placówkach służby zdrowia i ratownicy medyczni. Pozostałe osoby, które pracują w służbie zdrowia, ale nie mają bezpośredniego kontaktu z chorymi (bo np. udzielają teleporad), nie kwalifikują się do szczepienia w pierwszej fazie.

Koordynator ds. szczepień w zakładzie pracy

W zakładzie pracy, w którym pracują osoby kwalifikujące się do otrzymania szczepionki w pierwszej fazie, powinien zostać wyznaczony koordynator ds. szczepień. Koordynatorem powinna zostać wyznaczona osoba, która ma dostęp do listy pracowników spełniających kryteria otrzymania szczepionki. Osoba ta powinna wypełnić ankietę dostępną tu: https://dphsubmissions.ct.gov/VAMSEnrollment. Po wypełnieniu ankiety (po ok. 24-48 godzinach) na podany adres e-mail przyjdzie potwierdzenie zarejestrowania zakładu w systemie VAMS. Po rejestracji koordynator będzie mógł przesłać listę pracowników w celu ustalenia terminów szczepień. Koordynator zostanie także zaproszony na specjalne szkolenie z zakresu planu szczepień.

Personel medyczny

W fazie 1a zaszczepieni mogą być pracownicy medyczni oraz personel niemedyczny, jeśli ma bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi lub występuje wysokie ryzyko zakażenia. Osoby pracujące zdalnie, nawet w branży medycznej, nie będą na razie zaszczepione.

Samozatrudnieni

Osoby prowadzące działalność gospodarczą i niezależni wykonawcy oraz inni, niezrzeszeni w żadnej organizacji pracy, a spełniający kryteria do przyjęcia szczepionki w fazie 1a powinny wypełnić formularz znajdujący się tu: https://dphsubmissions.ct.gov/Independent

Kto spełnia kryteria?

Pracodawca ani koordynator nie jest zobligowany do przedstawienia dokumentacji potwierdzającej, że dana osoba spełnia kryteria przyjęcia szczepionki w pierwszej fazie szczepień. Ocena oparta powinna być na zdroworozsądkowym podejściu oraz odpowiedzialności społecznej i świadomości o ograniczonej na razie podaży szczepionek.


Dostawcy i dystrybutorzy szczepionek szczegółowe informacje mogą znaleźć na stronie Departamentu Zdrowia: https://portal.ct.gov/DPH/Immunizations/COVID-19-Vaccine-Providers

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com