W grudniu ruszyły...

Rozpoczęło się wdrażanie planu szczepień w Connecticut

01-04-2021

Udało się – naukowcy opracowali szczepionkę dającą odporność na zakażenie COVID-19. Na tę wiadomość czekały tysiące osób.

Szczepionka jest już dostępna także w Connecticut, jednak w pierwszej kolejności trafi do osób najbardziej narażonych na zakażenie lub ciężki przebieg choroby. Plan szczepień został podzielony na fazy – na razie w życie wdrażana jest tzw. Faza 1a, w ramach której zaszczepiony zostanie personel medyczny (lekarze, pielęgniarki itd., którzy mają bezpośredni kontakt z chorymi), pensjonariusze domów opieki długoterminowej oraz personel tych zakładów, a także członkowie służb ratunkowych: ratownicy medyczni, policjanci i strażacy.

Władze stanu Connecticut współpracują obecnie z szeroką gamą placówek służby zdrowia, które będą odpowiedzialne za szczepienia, trwają prace i analizy mające na celu opracowanie jak najbardziej bezpiecznego i efektywnego planu szczepień, uwzględniającego kwestie logistyczne – takie jak transport i przechowywanie szczepionek. Prowadzone są konsultacje z partnerami społecznymi, brane są także pod uwagę wskazówki i zalecenia władz federalnych. Wysiłki te wspierane są rekomendacjami Grupy Doradczej ds. Szczepionki na COVID-19 działającej przy gubernatorze, której spotkanie odbywają się regularnie, dzięki czemu ocena sytuacji i rekomendacje są aktualizowane na bieżąco.

W dalszych fazach kolejne grupy osób będą zyskiwać dostęp do szczepionki. Celem jest, aby wszyscy mieszkańcy Connecticut mieli dostęp do szczepień, chociaż prawdopodobnie nastąpi to dopiero późną wiosną lub wczesnym latem 2021 roku.


Szczepionka na COVID-19 już jest!

Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom naszego wspaniałego stanu za poświęcenie i za stawienie czoła pandemii. Minione święta były dla nas trudne, inne niż zwykle, ale mimo wszystko – nadal jest to czas przynoszący nadzieję.

I wreszcie pojawiły się dobre wiadomości – mamy szczepionkę na COVID-19, a Connecticut nadal jest liderem w skali kraju, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem  i ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń. To Wasza zasługa! Dziękuję i życzę Wam oraz Waszym rodzinom spokojnego i bezpiecznego wypoczynku podczas najbliższych dni.

Gubernator Connecticut
Ned Lamont


Więcej informacji można znaleźć na stronie: ct.gov/coronavirus

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com