Obowiązkowa...

Obowiązkowa kwarantanna

06-29-2020

24 czerwca stany Nowy Jork, New Jersey i Connecticut wprowadziły obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla podróżnych ze stanów o wysokim poziomie zakażeń Covid-19.

Gubernator Nowego Jorku Andrew M. Cuomo, gubernator stanu New Jersey Phil Murphy i gubernator Connecticut Ned Lamont ogłosili wspólny komunikat dotyczący osób przybywających do tych stanów.

Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zmniejszyć transmisję wirusową i nie chcemy, aby wzrosła, a ludzie przyjeżdżający do naszego regionu ze stanów, gdzie tendencja zachorowań jest nadal duża, mogą przynieść powtórnie infekcję – powiedział Cuomo, dodając, że na pewno nikt nie uczyniłby tego celowo, jednak osoby chore mogą przechodzić koronawirusa bezobjawowo i nieświadomie stanowić źródło zagrożenia dla innych. Podkreślił też, że Nowy Jork w pewnej chwili stał się jednym ze światowych epicentrów koronawirusa, liczba zachorowań była ogromna, ale udało się wygrać tę walkę i obecnie liczba nowych zakażeń systematycznie spada. Gubernator Cuomo wyjaśnił też, że jest to wspólna decyzja jego i gubernatorów ościennych stanów, ponieważ stany te są ze sobą powiązane, i to, co się dzieje w Nowym Jorku, ma przełożenie na New Jersey i Connecticut – i odwrotnie.

Nasze stany zapłaciły ogromną cenę. New Jersey straciło 13,000 mieszkańców, również Connecticut poniosło ogromne straty – powiedział gubernator Murphy dodając, że wspólne działanie jest konieczne, aby nie dopuścić do ponownego wzrostu zachorowań.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom i naszym biznesom. Gospodarki naszych stanów powoli się otwierają, wraca życie kulturalne i towarzyskie – to cieszy, ale musimy zachować ostrożność i przestrzegać procedur – stwierdził gubernator Lamont.

Za wdrożenie przepisów dotyczących obowiązkowej kwarantanny odpowiedzialne będą poszczególne stany. Kwarantannie podlegać będą osoby przyjeżdżające ze stanów, w których 10 osób na 100,000 pozytywnie testuje się na koronawirusa – czyli wykazujących 10% wskaźnik infekcji. Na dzień oddania gazety do druku były to stany: Alabama, Arkansas, Arizona, Florida, North Carolina, South Carolina, Texas i Utah, ale lista ta będzie aktualizowana. Aktualny wykaz stanów objętych kwarantanną i więcej informacji można znaleźć na stronach rządowych poszczególnych stanów: www.portal.ct.gov, www.governor.ny.gov i nj.gov.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com