Obowiązkowa...

Obowiązkowa kwarantanna

06-29-2020

24 czerwca stany Nowy Jork, New Jersey i Connecticut wprowadziły obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla podróżnych ze stanów o wysokim poziomie zakażeń Covid-19.

Gubernator Nowego Jorku Andrew M. Cuomo, gubernator stanu New Jersey Phil Murphy i gubernator Connecticut Ned Lamont ogłosili wspólny komunikat dotyczący osób przybywających do tych stanów.

Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zmniejszyć transmisję wirusową i nie chcemy, aby wzrosła, a ludzie przyjeżdżający do naszego regionu ze stanów, gdzie tendencja zachorowań jest nadal duża, mogą przynieść powtórnie infekcję – powiedział Cuomo, dodając, że na pewno nikt nie uczyniłby tego celowo, jednak osoby chore mogą przechodzić koronawirusa bezobjawowo i nieświadomie stanowić źródło zagrożenia dla innych. Podkreślił też, że Nowy Jork w pewnej chwili stał się jednym ze światowych epicentrów koronawirusa, liczba zachorowań była ogromna, ale udało się wygrać tę walkę i obecnie liczba nowych zakażeń systematycznie spada. Gubernator Cuomo wyjaśnił też, że jest to wspólna decyzja jego i gubernatorów ościennych stanów, ponieważ stany te są ze sobą powiązane, i to, co się dzieje w Nowym Jorku, ma przełożenie na New Jersey i Connecticut – i odwrotnie.

Nasze stany zapłaciły ogromną cenę. New Jersey straciło 13,000 mieszkańców, również Connecticut poniosło ogromne straty – powiedział gubernator Murphy dodając, że wspólne działanie jest konieczne, aby nie dopuścić do ponownego wzrostu zachorowań.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom i naszym biznesom. Gospodarki naszych stanów powoli się otwierają, wraca życie kulturalne i towarzyskie – to cieszy, ale musimy zachować ostrożność i przestrzegać procedur – stwierdził gubernator Lamont.

Za wdrożenie przepisów dotyczących obowiązkowej kwarantanny odpowiedzialne będą poszczególne stany. Kwarantannie podlegać będą osoby przyjeżdżające ze stanów, w których 10 osób na 100,000 pozytywnie testuje się na koronawirusa – czyli wykazujących 10% wskaźnik infekcji. Na dzień oddania gazety do druku były to stany: Alabama, Arkansas, Arizona, Florida, North Carolina, South Carolina, Texas i Utah, ale lista ta będzie aktualizowana. Aktualny wykaz stanów objętych kwarantanną i więcej informacji można znaleźć na stronach rządowych poszczególnych stanów: www.portal.ct.gov, www.governor.ny.gov i nj.gov.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com