Możliwość...

W drugiej fazie „odmrażania” gospodarki Massachusetts otwarte zostaną m.in. restauracje

06-03-2020

Jedni nie mogli się doczekać wizyty u fryzjera, inni z nadzieją wypatrują otwarcia salonów kosmetycznych, a jeszcze inni chcieliby już wybrać się do ulubionej restauracji – z rodziną, znajomymi, lub nawet samotnie, by po prostu zjeść posiłek na mieście. Co prawda wiele restauracji i punktów gastronomicznych oferuje posiłki na wynos lub dowóz, jednak restauracyjni bywalcy wiedzą, że to nie to samo.

Możliwość serwowania posiłków gościom na miejscu restauracje mają odzyskać w drugiej fazie „odmrażania” gospodarki. Na razie nie jest znana dokładna data, kiedy tak się stanie, jednak władze stanowe już wydały wytyczne dotyczące tego, jakie procedury sanitarne będą musiały być zachowane, aby właściciele restauracji mogli się przygotować na przyjęcie gości.

Jak zatem w „nowej normalności” będzie wyglądała wizyta w restauracji?

Stoliki będą musiały być rozstawione w odstępach wynoszących co najmniej 6 stóp. Odstęp ten będzie mógł być mniejszy, jeśli stoliki zostaną odgrodzone od siebie barierą, np. pleksą. Przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć maksymalnie 6 osób. Na razie nie wolno będzie siedzieć przy barze – ta część będzie wyłączona z użytku. Z użytku będą wyłączone też pozostałe części restauracji, niestanowiące części jadalnej, np. kąciki zabaw dla dzieci, sale taneczne i sale gier lub miejsca wyznaczone do tańca, stoły bilardowe itp. Wszyscy klienci będą musieli być obsługiwani przy stolikach. Zarówno obsługa restauracji, jak i klienci, będą zobowiązani do zachowania społecznego dystansu i minimalizacji kontaktów. W miarę możliwości wprowadzone będzie czytelne oznakowanie, zapobiegające gromadzeniu się osób w jednym miejscu (np. w przejściu, w kolejce do wyjścia itp.). Kelnerzy i pozostałe osoby z obsługi obowiązkowo będą musieli nosić maseczki lub w inny sposób zakrywać usta i nos. Klienci do restauracji również powinni przyjść w maseczkach, twarzy zakrywać nie trzeba będzie jedynie siedząc przy stolikach. Pomiędzy kolejnymi gośćmi obsługa restauracji będzie zobowiązana do dezynfekcji stolików i krzeseł. Przy wejściu dostępny powinien być płyn do dezynfekcji. Na stolikach nie będą mogły stać serwetniki, przyprawy takie jak pieprz i sól ani inne tego typu rzeczy, przeznaczone zazwyczaj do użytku wspólnego.

Szczegółowe wytyczne można znaleźć na https://www.mass.gov/info-details/safety-standards-and-checklist-restaurants.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com