Możliwość...

W drugiej fazie „odmrażania” gospodarki Massachusetts otwarte zostaną m.in. restauracje

06-03-2020

Jedni nie mogli się doczekać wizyty u fryzjera, inni z nadzieją wypatrują otwarcia salonów kosmetycznych, a jeszcze inni chcieliby już wybrać się do ulubionej restauracji – z rodziną, znajomymi, lub nawet samotnie, by po prostu zjeść posiłek na mieście. Co prawda wiele restauracji i punktów gastronomicznych oferuje posiłki na wynos lub dowóz, jednak restauracyjni bywalcy wiedzą, że to nie to samo.

Możliwość serwowania posiłków gościom na miejscu restauracje mają odzyskać w drugiej fazie „odmrażania” gospodarki. Na razie nie jest znana dokładna data, kiedy tak się stanie, jednak władze stanowe już wydały wytyczne dotyczące tego, jakie procedury sanitarne będą musiały być zachowane, aby właściciele restauracji mogli się przygotować na przyjęcie gości.

Jak zatem w „nowej normalności” będzie wyglądała wizyta w restauracji?

Stoliki będą musiały być rozstawione w odstępach wynoszących co najmniej 6 stóp. Odstęp ten będzie mógł być mniejszy, jeśli stoliki zostaną odgrodzone od siebie barierą, np. pleksą. Przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć maksymalnie 6 osób. Na razie nie wolno będzie siedzieć przy barze – ta część będzie wyłączona z użytku. Z użytku będą wyłączone też pozostałe części restauracji, niestanowiące części jadalnej, np. kąciki zabaw dla dzieci, sale taneczne i sale gier lub miejsca wyznaczone do tańca, stoły bilardowe itp. Wszyscy klienci będą musieli być obsługiwani przy stolikach. Zarówno obsługa restauracji, jak i klienci, będą zobowiązani do zachowania społecznego dystansu i minimalizacji kontaktów. W miarę możliwości wprowadzone będzie czytelne oznakowanie, zapobiegające gromadzeniu się osób w jednym miejscu (np. w przejściu, w kolejce do wyjścia itp.). Kelnerzy i pozostałe osoby z obsługi obowiązkowo będą musieli nosić maseczki lub w inny sposób zakrywać usta i nos. Klienci do restauracji również powinni przyjść w maseczkach, twarzy zakrywać nie trzeba będzie jedynie siedząc przy stolikach. Pomiędzy kolejnymi gośćmi obsługa restauracji będzie zobowiązana do dezynfekcji stolików i krzeseł. Przy wejściu dostępny powinien być płyn do dezynfekcji. Na stolikach nie będą mogły stać serwetniki, przyprawy takie jak pieprz i sól ani inne tego typu rzeczy, przeznaczone zazwyczaj do użytku wspólnego.

Szczegółowe wytyczne można znaleźć na https://www.mass.gov/info-details/safety-standards-and-checklist-restaurants.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com