Mimo trwającej...

Amerykanie wyszli z domów

05-18-2020

Mimo trwającej epidemii Amerykanie coraz częściej wychodzą z domów. Tak wynika z analizy mobilności społeczeństwa opartej na lokalizacji telefonów komórkowych. Wzrost mobilności ma miejsce w całych Stanach Zjednoczonych.

Przed epidemią koronawirusa średnio 1/5 Amerykanów nie opuszczała domów każdego dnia. Po wprowadzeniu restrykcji odsetek pozostających w domach wzrósł do 44%. Wyraźny wzrost mobilności społeczeństwa nastąpił z początkiem maja, kiedy to poszczególne stany zaczęły łagodzić restrykcje. Odsetek Amerykanów, którzy nie opuszczają domów, spadł do 36%, czyli o 25 milionów osób. Największy wzrost mobilności ma miejsce w stanach, w których obowiązywały najostrzejsze restrykcje, takich jak Michigan. Amerykanie częściej wychodzą też z domów na północy kraju, gdzie wyraźnie poprawiła się pogoda. Jednak daleko jeszcze do pełnego powrotu do normalności. Liczba osób, które nie opuszczają domów, wciąż jest o 68 milionów większa niż przed epidemią.

Analizę mobilności Amerykanów opracował dziennik New York Times na podstawie danych firmy statystycznej, która gromadzi informacje o miejscu pobytu reprezentatywnej próby 15 milionów Amerykanów, którzy zgodzili się na udostępnienie swojej lokalizacji, używając niektórych aplikacji na smartfony.

Radio Rampa/JLS

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com