Wyniki badania...

Bezpłatne badania na Covid-19 dla wszystkich mieszkańców Bostonu

05-18-2020

W piątek, 15 maja, burmistrz Bostonu wraz z Massachusetts General Hospital (MGH) i Miejską Komisją ds. Zdrowia Publicznego (BPHC) przedstawił wyniki badań przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie mieszkańców niewykazujących objawów koronawirusa. 

Do udziału w badaniu zaproszono 5,000 osób, w tym mieszkańców East Boston, Roslindale i Dorchester. Ostatecznie przebadano 750 osób. Okazało się, że co dziesiąty test dał wynik pozytywny, a w 2.6% przypadków wykryto przeciwciała świadczące o tym, że dana osoba już wcześniej bezobjawowo przeszła zakażenie Covid-19. Najwyższy odsetek w obu przypadkach był w Dorchester. Wyniki badania pozwalają zakładać, że znaczna część mieszkańców Bostonu – być może nawet 90% – nie miała jeszcze styczności z wirusem. To oznacza, że przy kolejnych fazach odmrażania gospodarki i powrotu do normalnej aktywności trzeba zachować daleko idącą ostrożność i przestrzegać zaleceń dotyczących zakrywania ust i nosa, zachowywania dystansu społecznego, ograniczenia wyjść na zakupy i bez wyższej konieczności.

Burmistrz Walsh zapowiedział także przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa na coraz większą skalę. Przypomniał, że obecnie takie badanie można wykonać w ponad 20 placówkach na terenie Bostonu oraz że testy na Covid-19 są bezpłatne dla wszystkich mieszkańców miasta, niezależnie o posiadanego przez nich lub nie ubezpieczenia medycznego oraz ich statusu imigracyjnego. Listę placówek wykonujących testy w Bostonie można znaleźć tu: https://www.boston.gov/departments/public-health-commission/map-covid-19-testing-sites.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com