Imprezy masowe...

Zakaz imprez masowych będzie obowiązywał w Bostonie aż do 7 września

05-15-2020

– W związku z pandemią koronawirusa zakaz organizacji imprez masowych w Bostonie będzie obowiązywał przez całe lato, do 7 września br. włącznie – poinformował burmistrz miasta Marty Walsh.

 – Planujemy wdrażać stopniowo strategię otwierania miasta i wracania do normalnego życia i wiem, że to ogłoszenie może być w związku z tym rozczarowujące dla mieszkańców i organizatorów imprez. To była trudna decyzja, ale w naszej ocenie konieczna dla ochrony zdrowia publicznego – powiedział burmistrz Bostonu, dodając, że ma nadzieję, że spotka się to ze zrozumieniem mieszkańców i organizacji odpowiedzialnych za imprezy.

Imprezy masowe takie jak koncerty, parady, festiwale niosą ze sobą ryzyko zgromadzenia dużej ilości osób, przy czym zachowanie dystansu społecznego byłoby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. W tej chwili obowiązuje nadal zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób oraz zakaz organizacji jakichkolwiek wydarzeń, które mogłyby skutkować zgromadzeniem większej ilości osób.

Władze miasta zachęcają, aby w miarę możliwości przenieść planowane wydarzenia do wirtualnego świata – jako przykład podają doroczny Marsz dla Pokoju organizowany w Dniu Matki. Również w Filharmonii Bostońskiej nie odbędzie się doroczny koncert z okazji 4 lipca – w zamian za to obejrzeć będzie można transmisję online pod hasłem „A Boston Pops Salute to Our Heroes”, co będzie miało na celu uhonorowanie wszystkich, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com