W mieście Nowy Jork...

Groźne powikłania koronawirusa?

05-14-2020

W mieście Nowy Jork tylko do połowy maja potwierdzono ponad 50 przypadków wieloukładowego zespołu zapalnego u dzieci. Ta rzadka choroba, jak wierzą lekarze, ma związek z COVID-19. Wiadomość przekazał we wtorek, 12 maja, burmistrz Bill de Blasio, informując o 14 kolejnych zachorowaniach.

Obserwujemy coś, co jest bardzo niepokojące. (...) Łączymy wysiłki pracowników służby zdrowia z całego Nowego Jorku, aby zrozumieć, co to jest i jak sobie z tym poradzić – oświadczył burmistrz w trakcie codziennej konferencji prasowej. Chorobę atakującą najmłodszych odkryto w regionie kilkanaście dni temu, a jej objawy przypominają chorobę Kawasakiego lub zespół wstrząsu toksycznego

Również we wtorek władze stanowe podały, że w całym Nowym Jorku badanych jest ponad 100 przypadków, większość u dzieci poniżej 9. roku życia. W wyniku zespołu zapalnego zmarły trzy osoby w wieku 5, 7 i 18 lat.

Dr Oxiris Barbot, sekretarz ds. zdrowia w mieście Nowy Jork, powiedziała, że zaleca się, aby pediatrzy wciąż przeprowadzali testy na przeciwciała koronawirusa u dzieci, u których test na obecność koronawirusa okazał się negatywny.

12 maja o pierwszych sześciu przypadkach pediatrycznego wieloukładowego zespołu zapalnego powiadomił stan Connecticut. Z podejrzeniem o chorobę do Children's Medical Center w Hartford trafiło troje dzieci. Dwoje z nich było zarażonych.

Myślę, że w tej chwili jest to bardzo, bardzo małe ryzyko infekcji. (...) Tak naprawdę nigdy nie zostało to wykryte w Azji i nie do końca wiem, co to oznacza – komentował gubernator Connecticut Ned Lamont.

Eksperci podkreślają, że najważniejsze jest wczesne wykrycie choroby. Objawy to m.in. uporczywa gorączka, wysypka, ból brzucha, wymioty, biegunka, trudności ze spożywaniem pokarmów, zmiany w kolorze skóry, przyspieszony oddech lub problemy z oddychaniem, przyspieszona praca serca, ból w klatce piersiowej. Dziecko może zachowywać się nieswojo i być zmęczone.

Lekarze przypominają także, że dzieci powyżej 2. roku życia powinny nosić maski, zachowywać odpowiednią odległość od innych osób i przebywać w domu na tyle, na ile to możliwe.

Radio Rampa, PAP

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com